Pavel K.

Napsal Tvorba.bloger.cz (») 22. 4. v kategorii Šestá, přečteno: 50×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Musím něco napsat. Kvůli Pavlovi K. Vlastně já vůbec nic nemusím, akorát umřít jednou budu muset. Takže vlastně chci. Je to projev mého vděku za starostlivost o mě.

 Deprese. Mrcha. Už se v ní zase topím. Jsem v tom až po uši i hlava je svěšená a ústa lokají ten hnus, tu špínu, tu kalnou vodu úzkostí a smutku. Vždyť nikdo neumřel, tak proč jsem taková. Jo, mrcha přišla, ale jak nenadále i když vlastně očekávaně se uhostila v mém nitru. Jsou velikonoce. Nikdo nepřijel a asi ani nepřijede. Je mi smutno. Z absence rodinných vztahů. Z neustálého mlčení mých dětí. Nic nevím, jsem jako myš, snažící se zvednou to kovové, co ji skříplo v pastičce na myši, kam vlezla pro kousek sýra.Taky Radek včera odjel. Nedal mi ani pusu na rozloučenou. Nebudu malicherná, i když mě to fakt mrzí. Vždyť bude pryč jen dva a půl dne. Jenomže, když jsem zvyklá, že za ním nebo on za mnou jezdíme jako ocásek, pak něco chybí. Copak on, pln emocí a natěšení, že odtud vypadne ani trochu nepomyslel na to, co cítím já.

Ale zpět k Pavlovi K. Je to velmi milý a hodný člověk. Na fb se mě snažil podpořit, co to šlo. Jen aby mi zvednul náladu. Vlastně něco vymyslel. Ale nechám si toto know-how pro sebe a samozřejmě pro něj. Myslím, že to bude dost ojedinělý projekt. Takže tahle báseň bude vlastně pro něj.

Začínáme

Sejmi ten ranec s minulostí

Je třeba žít přítomností

Každý den je velkým darem

Slunce hladí svými paprsky

Tak přestaň být mrský

Člověk ztrápený

S podobou ženy

Začínáme, vysíláme

Něco do země neznámé

Možná budoucnost to bude mít

Možná tam naleznu úkryt

Možná si tam budu snít

Ve světě fantazie hýřit

Svým bohatstvím duše

Kritik jen poznamená suše

Musím říct „je to dobré“

CSS Hrabyně, 21.4 2019, neděle

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.