Moje první zkoušková

Napsal Tvorba.bloger.cz (») 10. 3. v kategorii Můj život.....jak to vlastně bylo ?, přečteno: 74×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Moje první zkoušková……….se uvidí

Někdy okolo vánoc jsem se rozhodla, že té školy nechám, že na to jednoduše nemám, jsem stará a neleze mi to do hlavy. Přesto nějaký tichoučký tenoulinký hlásek ve mě říkal „Prosím, ještě to nevzdávej, ještě to zkus.

Hlučný hlas rozumu a ega neustále přeřvával, co šlo. Každou sebemenší myšlenku naděje k pokračování.   

Bylo 24. Ledna, kdy se mi zase silně zastesklo po univerzitě, Opavě, mému cestování, ať už autobusem nebo taxíkem.

Zase to ale bylo jako, kdybych jela někam poprvé. Protože v zimě, za mrazu jsem se ještě nikam nevydala. Došlo mi, že mám asi docela dobrodružnou povahu.

Takže popořádku. Zkouška byla ve dvě. 12.34 jsme byli ráno s Radkem na zastávce. Dost chladno. Přesto tam už jedna vozíčkářka byla. No jo, byla jsem tam jako druhá, takže mě autobus musí vzít, říkala jsem si. S batůžkem na vozíku se svačinou a multivitaminovým džusem, kabelkou přes rameno jsem šťastně vjela - nastoupila do autobusu. Radek mě ještě zabrzdil na levé straně, mě to nejde, abych v autobuse nepopojížděla tam a zpět.

A mohla jsem jet vstříc Opavě, hodinám, strávených  na akademické půdě, co by student. Dojeli jsme autobusem do Opavy, zavolala jsem si „Moje taxi A2“ Za deset minut přijel řidič – punker, řekla bych, tetování na ruce, hlavu zprava i zleva vyholenou, prostředkem hlavy vlasy a na sobě měl docela slušnou bundu a tepláky.Připomnělo mi to Hrabyni. Tady v teplákách chodí muži a možná i mnoho žen v teplákách k doktorovi i do obchodu. Den předtím jsem požádala jednoho vyučujícího, zda bych se za ním mohla stavit jak mi jednou psal. Neodepsal, také jsem si myslela, že nic. O to větší překvapení bylo, když mě čekal u vchodu pro vozíčkáře, otevřel druhé křídlo dveří a odvezl mě do jedné učebny, kde se mnou probral nějaké věci, záležitosti. Byl milý, galantní, vyhlížel přísně až komisně, ale byl vstřícný a spravedlivý. Nakonec mě odvezl k učebně, kde byla ta zkouška z angličtiny. Vyučující přišla, se mnou, že si promluví ústně, samozřejmě v angličtině a ostatním rozdala texty. Vedly jsme tedy rozhovor v angličtině a po čase řekla. To by stačilo, máte ten zápočet. Byla jsem moc ráda. Podívala jsem se na hodinky a bylo 13,56 a do dvou měli na kartovém centru ve čtvrtém patře, kde jsem si konečně mohla vyzvednout kartu studenta. Pospíchala jsem a naštěstí tam paní ještě zastihla a kartu si vyzvedla. Pak jsem čekala do čtyř, kdy měla být zkouška z filosofie. Když vyučující přišel, rozdal čisté list papíru, řekl zadání, chtěla jsem začít psát, ale v tu chvíli se mě zmocnila taková divná úzkost či panika, začala jsem špatně dýchat a věděla jsem jen, že potřebuji ven z té místnosti, kde bylo mnoho lidí. Omluvila jsem se, Lucie, vyučující šli se mnou, na chodbě už to bylo lepší. Pak, když jsem jela dolů do jedničky , kde byl ten bezbariérový východ a tam vyšel z kanceláře pán a chtěl k telefonu taxikáře, aby mu vysvětlil cestu a kde má zajet, aby mě naložil. Přijel stejný taxikář jako ráno. Musím ještě připomenout, ráno byl řidič až tak ochotný, že jel po chodníku, jen aby mě+ zavezl co nejblíže. Volali na něj dva zaměstnanci fakulty, že tam se nejezdí. A řidič jim řekl „Já sem nejezdím z rozežranosti, ale proto, že vezu paní na vozíku.

No a večer už mohl najet řidič skoro do podzemních garáží, kam mě ochotně zavezl pán z kanceláře. V 17,02 mi jel autobus do Hrabyně, kde mě už na zastávce čekal Radek a odvezl mě do teplého baráku ústavu.

Závěrem dnešního vyprávění chci poděkovat lidem. Ano, čtete správně. Těm, kteří se mi snažili pomoct, jak mohli a bylo v jejich silách. Třeba ím, že mě někam dovezli, taxikáři i tomu pánovi z kanceláře, vyučujícím SU FVP za jejich ochotu i vstřícnost, s jakou ke mně přistupují. Víte, jsou lidé, když to řeknu jednoduše dobří a zlí a já myslím, že je to tak v poměru 10:5. Více je samozřejmě těch „zlých“(mamonáři, zlatokopky atd) Ale pozitivní zpráva je ta, že dobro a dobří lidé ještě nejsou na vymření !   

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.